Kontakt pro vykládání karet
Lingvisté se nemohou shodnout na původním významu slova tarot - někteří jej odvozují z egyptského slova Ta-rosh, což znamená Královská cesta, jiní v něm vidí anagram latinského slova rota - česky kolo a podle jiných teorií jde o zkomoleninu maďarského slova tar, které označuje soubor karet a jeho původ je v sanskrtu.
Stejně jako je nejasný původ slova tarot, není jisté, kde se tento nástroj pro věštění a párci s podvědomím objevil poprvé. Spekuluje se o Číně, Indii nebo Egyptě. Původní využití se tedy ztrácí v mlze času, jisté je, že první, kdo tarot dostal do obecnějšího povědomí, byla křesťanská sekta gnostiků (gnostik = zasvěcený nebo Ten, kdo ví), která existovala souběžně s hlavním proudem křesťanského náboženství v podstatě od počátku jeho vzniku. Z gnosticismu, který byl ovlivněn egyptskými okultními naukami, se také později vyvinuly vědy jako alchymie, magie a astrologie, tak jak je známe dnes. V době renesance si obrázkové karty získali velkou oblibu mezi učenci i šlechtou, největšího rozmachu se však tarot dočkal v 18. století, kdy se začala rodit moderní magie.
Tehdy také vznikl Řád zlatého úsvitu, jehož členem byl i Alester Crowley, mág, který je autorem pravděpodobně nejslavnějšího souboru tarotových karet. Autorkou obrazů na kartách je umělkyně Lady Frieda Harrisová.